עיצוב שלטים לעסקים וחנויות  –  שילוט פיזי בעידן הדיגיטלי

נפתח בשאלה – האם בעידן הטכנולוגי בו אנו חיים, עידן בו הזירה הדיגיטלית על מגוון אפיקיה (אינטרנט, אפליקציות וכו׳) היא מוקד השיח בנושא שיווק, פרסום וקידום העסק – השילוט הפיזי עדיין רלוונטי?
התשובה לדעתנו חד משמעית: שילוט מקצועי הוא עדיין אחת הצורות הטובות ביותר של פרסום עבור העסק שלך ומרכיב חשוב וחיוני במכלול הפריטים שמגדירים את זהות החברה או העסק.
בנוסף –
שלט מיידע את הציבור שהעסק שלך קיים.
שלט עוזר לחזק את נוכחות המותג במרחב הפיזי (במקביל לזירה הדיגיטלית).
שלט מושך ומנחה את הלקוחות שלך.

עיצוב שלטים לפנים ולחוץ העסק

שילוט פנים – שלטי מיקום והכוונה, לסימון שירותים ולהבלטת זהות מיתוגית. עיקר מטרתם היא לעזור למבקרים להתמצא בקלות ולהמשיך לחשוף אותם למותג החברה.

שילוט פנים ממוקם לרוב בתוך מבנים, אך לא בהכרח – הקמנו ועיצבנו מערכות שילוט ״פנים״ עבור כנסים וימים פתוחים, אשר מוקמו בשטחי האירוע מחוץ למבנה. במקרים אלו, מערך השילוט הוא זמני למשך האירוע ומותאם באופן פרטני לצרכי האירוע, מבחינת התכנים, החומרים והיישומים הנדרשים. באירוע ליום פתוח באוניברסיטה לדוגמה, בנוסף לשלטי ההכוונה ״הרגילים״, יוצבו דגלונים, מדבקות הכוונה וכדומה.
עיצוב שלטים לפנים העסק באופן מקצועי, יחד עם מיקום שלהם בחכמה הופך את חווית הביקור לידידותית, יעילה ונעימה וחוסך למבקרים זמן יקר של חיפוש ותהיה.

שילוט חוץ – שלטי חוץ הם בעלי מאפיין שיווקי, מטרתם להנגיש את העסק שלך ללקוחות פוטנציאליים – שלט חוץ שעשוי באופן מקצועי משפר את הנראות של העסק ומסייע להכווין אליו לקוחות ויש לקחת זאת בחשבון בעת עיצוב שלטים לחנויות ועסקים.
על מנת שהשלט ימלא את מטרתו באופן אופטימלי, עליו לעמוד במספר קריטריונים כמו גודל נכון, צבעוניות בולטת, טיפוגרפיה מדויקת, מיקום נכון וכמובן שעליו להיות מבוצע כראוי תוך שימוש בחומרים הנכונים ולהיות עמיד בפני תנאי חוץ לאורך זמן.

מספר דגשים לעיצוב שלטים לחנויות ועסקים

עיצוב – לנראות העיצובית של שלטי הפנים והחוץ שלכם השפעה אדירה על החלטה של לקוחות חדשים אם לבחור להיכנס לבית העסק שלכם – לגשת לדוכן שלכם – לזכור את השם שלכם – לבחור דווקא בכם על פני אופציות אחרות/שלטים אחרים המפרסמים בתי עסק אחרים.

לפגישת ייעוץ חינם

צבעוניות: לבחירת הפלטה הצבעוניתבה משתמשים לעיצוב שלטים לעסקים יש חשיבות מכרעת להעברה נכונה של המסר השיווקי.
לצבעים יש השפעה פסיכולוגית, יש להם יכולת ליצור רגש, להעביר מסר ברמה תחושתית, ולכן בחירת צבע נכונה היא קריטית מאין כמוה.

טיפוגרפיה: מלבד הלוגו של החברה, הרצוי שעיצוב שלטים לחנויות ולעסקים יכלול מסר כלשהו שחשוב שיוצג באופן ברור ותמציתי. המסר צריך להיות פשוט ומובן באופן מיידי – המרחב הציבורי מוצף במסרים שיווקיים ואינספור גירויים והסחות דעת – חשוב שהמסר שלכם יבלוט ויהיה מספיק ברור להבנה במבט של שבריר שנייה…
בנוסף לתוכן עצמו של המסר, נשתמש בפונטים קריאים וברורים, בהיררכיות שונות, בהדגשות היכן שצריך וכדומה.

שפה פיקטוגרפית: בנוסף למסר הטקסטואלי, אפשר להשתמש גם בשפה פיקטוגרפית – ייצוג של אובייקטים באמצעות ציורים, סמלים מייצגים אובייקטים/פעולות/מסרים. הדוגמה הטובה ביותר לכך היא עיצוב שלטים לתחבורה, עליהם מופיעים סמלים בלבד, ללא ביאור טקסטואלי. בשלטים אלה, סדרה של אייקונים ברורים מעבירה מסרים תמציתיים של עשה ולא תעשה, הנחיות, הכוונות ומתן אינפורמציה. חשוב שהסמלים יהיו מדויקים על מנת שהמסר יעבור באופן מדויק ולא יבלבל את הצופים.
ברוב המקרים, השפה הפיקטוגרפית תלווה את הטקסט, תשלים אותו ותעזור לחדד אותו, אך ישנם גם מקרים שמספיקה הופעתם של הסמלים/האייקונים ללא טקסט מלווה (שלטי הכוונה פנימיים למשל).

גודל וקנה מידה – הגודל הנכון לשלט יקבע ע״פ הייעוד שלו ומקום הצבתו. לדוגמה – שלט אשר מיועד לצומת כבישים סואן חייב להיות גדול דיו על מנת להיות מובן על ידי עוברי אורח או נוסעים שיש להם רק כמה שניות להעיף עליו מבט. אז כדי שהשלט יהיה בעל השפעה מירבית, עליו להיות גדול ומאיר עיניים .

LOCATION! LOCATION! LOCATION! – בעיצוב שלטים, חשוב לקחת בחשבון שלמיקום השלט חשיבות עליונה ברמת התוצאה: ההצלחה או הכישלון שלו יכולים להיות תוצאה ברורה של מיקום/הצבה במרחב הציבורי (שלטי חוץ) או הפרטי (שלטי פנים).
עלינו לדעת במעוד מועד היכן יוצב השלט על מנת שנוכל לקחת בחשבון מספר גורמים חיוניים – בהתאם למיקום עלינו לשאול את עצמנו מספר שאלות שיעזרו להכתיב את עיצוב השלט.

אז אילו שאלות חשוב לשאול את עצמנו לפני עיצוב שלטים לעסק?

  • האם השלט בתנועה (על גבי אוטובוס למשל) או נייח?
  • האם השלט יעמוד על הקרקע – בכניסה לבית העסק/תחנת אוטובוס – או שיוצב גבוה על עמודים (שלט חוצות למשל)?
  • האם לשלט יש מסגרת? אם כן, מה העובי שלה?

אלו רק מספר דוגמאות, קיימים כמובן עוד המון נושאים אותם נבדוק בהתאם לסוג השלט והתפקיד המיועד לו.

עיצוב שלטים לעסקים זו אמנות!

פלטפורמה תשמח לעזור לכם בעיצוב שלט לעסק שלכם, וזאת כחלק ממענה כולל לכל צרכי הפרסום, הדפוס והדיגיטל שלכם. בתהליך עבודה שיתופי עמכם – נתכנן, נעצב, נפיק ונתקין עבורכם את מערך השילוט העונה על הצרכים המדויקים של בית העסק שלכם.