עיצוב לוגו לעסק – יצירת לוגו מנצח!

לוגו הוא המפגש הראשון של הלקוחות עם החברה, וכולנו יודעים עד כמה גדולה חשיבותו של הרושם הראשוני, שכן יש רק הזדמנות אחת ליצור אותו. בהתאם לכך, יצירת לוגו לעסק היא תהליך שרצוי להקדיש לו את מלוא תשומת הלב ומומלץ להפקיד אותה בידי מומחים בתחום. לפלטפורמה ניסיון מגוון ויקר ערך הן לגבי מיתוג עסקי באופן כללי והן לגבי המלאכה הספציפית של עיצוב לוגו אפקטיבי.

4 העקרונות הבסיסיים של עיצוב לוגו שמייצר את התחושות הרצויות

תכנון לוגו לעסק נשען על 4 עקרונות בסיסיים:

א. ייחודיות – אחת המטרות של עיצוב לוגו היא בידול מהמתחרים, ולשם כך נדרשת חזות מקורית. בנוסף, אמור הלוגו לשקף את הערכים העיקריים של המותג, ועל כן הוא חייב להיות מעוצב בהתאם למאפיינים הייחודיים של כל עסק.

ב. בולטות – הלוגו אחראי כאמור במידה רבה על יצירת הרושם הראשוני, ובהתאם כדאי מאוד שהוא יתבלט מיד לעין וייצור את האימפקט הרצוי.

ג. יצירת לוגו שקל לקלוט אותו – Keep It Simple הוא כלל יסוד במסגרת עיצוב גרפי באופן כללי, ובמיוחד אנחנו מקפידים עליו במסגרת עיצוב לוגו לעסק. הסיבה לכך פשוטה: לוגו שקל לקלוט אותו הוא לוגו שמשפיע על מקסימום לקוחות פוטנציאליים וקיימים.

ד. זכירות – לוגו לעסק צריך להיות גם זכיר, כדי שבכל פעם שקהל היעד הרלוונטי ייתקל בו, הוא מיד יזהה את העסק שלכם ויחוש כלפיכם את התחושות הרצויות.

מבחינת הסוגים של הלוגואים לעסקים ישנן 3 אפשרויות:

  1. אלמנטים גרפיים בלבד (למשל הלוגו של מרצדס).
  2. שם העסק עם עיצוב רלוונטי (למשל הלוגו של דיסני).
  3. שילוב של שניהם (למשל הלוגו של מזרחי טפחות עם סימן האינסוף לצד השם).

תהליך יצירת לוגו אפקטיבי – כך עושים זאת, צעד אחר צעד

עיצוב לוגו משלב יצירתיות עם תהליך מובנה כך שהתוצאה תהיה ייחודית, בולטת, קליטה וזכירה.

השלב הראשון – בדומה לתהליכים דומים כמו למשל עיצוב אתרים – הוא מחקר מעמיק שבמסגרתו אנחנו לומדים מי אתם, מהו השוק שבו אתם פועלים, מה מאפיין את המותג שלכם, מהם ערכי הליבה שמנחים את הפעילויות השונות של העסק, מהי האסטרטגיה השיווקית והעסקית שלכם (שהלוגו הוא כמובן חלק בלתי נפרד ממנה), ועוד.

לאחר איסוף המידע וניתוח יסודי שלו, מתבצע החיפוש הקריאטיבי אחרי השפה החזותית הנכונה ביותר להעברת המסרים והערכים. המטרה היא כמובן יצירת לוגו שיעורר אצל קהל הלקוחות שאליו אתם פונים ושאותו אתם מבקשים להרשים תחושות ורגשות "נכונים" – כאלה שיניעו לפעולה, ועוד קודם לכן ישכנעו את האנשים שכדאי להכיר אתכם ולהיות בקשר עם העסק שלכם.

לא סתם אנחנו מומחים לעיצוב לוגו... צפו במגוון העבודות שלנו: